Самбірською ДПІ проведено семінар для платників податків. На семінарі розглянуто питання: «Податкова знижка: хто має право на податкову знижку; витрати, які включаються до податкової знижки; особливості заповнення декларацій» та «Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичних осіб».
Платникам нагадали вимоги статей 166, 167 розділу IV Податкового кодексу України та Закону України від 15 червня 2021року №1539-Х «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян».
Під час семінару громадянам розповіли про тих, хто має право на податкову знижку, до таких відносяться:
- людина, яка є резидентом України та має податковий номер. Навіть якщо людина через релігійні переконання відмовилась від податкового номеру, також має право на податкову знижку;
- людина отримує доходи у вигляді заробітної плати;
- у минулому році були документально підтверджені витрати.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року з зазначенням таких витрат як:
Крім того, платникам повідомили про нові можливості подання податкової декларації через електронний кабінет платника податків. Для цього необхідно зареєструватись та отримати електронний цифровий підпис.
В ході семінару фахівці ДПІ звернули увагу на одноразове (спеціальне) добровільне декларування - особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року (далі – період одноразового (спеціального) добровільного декларування) та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків (далі – декларант).
Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 пункту 14.1 статті 14 розділу І Кодексу активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом ІІ Кодексу, та особливостей, встановлених підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Наприкінці семінару учасникам було рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.