Проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Львівській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Львівській області тема якого: «Актуальні питання реєстрації та використання РРО/ПРРО в умовах воєнного стану». У ході телефонної розмови заступниця начальника Львівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області - начальниця відділу податкових сервісів та звітності Львівської ДПІ Олександра Гедз повідомила дозвонювачам про те, що Кабінетом Міністрів України було ухвалено пакет рішень та вжито максимальну кількість заходів для підтримки українського бізнесу під час війни. На всі поставленні питання у ході «гарячої лінії» були надані вичерпні відповіді та роз’яснення в межах чинного законодавства України. Наводимо основні з них:
Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надає (надсилає) суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за ф. № 3-РРО.
Чи скасовується реєстрація РРО при переході на ПРРО?
Відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями реєстрація реєстратора розрахункових операцій діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився. Законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і ПРРО. Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або ПРРО. Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.
Якщо загубили ПРРО або його вкрали упродовж воєнного стану: як діяти?
Якщо втратили пристрій або його викрали, подайте Повідомлення за формою № 2-ПРРО із позначкою про крадіжку. Тоді реєстрацію ПРРО скасують.