Нещодавно в приміщені ЦОП Бориславської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся тренінг з платниками податків на тему: «Реєстрація та застосування КОРО та РК». Найчастіше платники запитували як зареєструватирозрахункову книжку (РК).
Реєстрація розрахункових книжок (далі — РК) здійснюється в податковому органі за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) — це встановлено пунктом 1 глави 1 розділу III Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 (далі — Порядок). Під час реєстрації РК присвоюється номер, який складається з фіскального номера першої КОРО та проставленого через дріб порядкового номера такої РК і літери «к». При реєстрації РК, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, до номера РК додається літера «с». Порядком визначено, що РК має бути зброшурована, складатися з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощених розрахункових квитанцій та реєстраційної сторінки, серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим СГ, не повинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів.
Удодатку 6 до Порядку наведено форму реєстраційної сторінки РК. РК повинна бути скріплена виробником з використанням машинного способу, який унеможливлю євилучення корінців розрахункових квитанцій без порушення засобу контролю.