Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що 07.11.2022 року було проведено «гарячу лінію» з надання відповідей платникам з питань одноразового декларування. На запитання платників відповідав начальник інспекції Петро Шот.
Одним із актуальних питань, було запитанням: «Які позитиви запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування для платників податків?»
Податківці повідомляють, що позитивами запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування для платників податків є:
- Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це право на цивілізовану легалізацію активів, які були приховані від оподаткування.
- Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин тощо.
- Громадяни можуть задекларувати свої активи, з яких не були сплачені податки, за ставками 5 % (загальна ставка), 9 % (для закордонних активів), 2,5 % (для активів у вигляді ОВДП) та крім того, можуть обрати альтернативні ставки 6 %, 11,5 %, 3 % відповідно, з можливістю сплати податкового зобов’язання трьома рівними частинами.
- Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування активів, з яких не були сплачені податки.
З метою забезпечення роз’яснювальної кампанії з важливих питань податкового законодавства, відбулась зустріч фахівців Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області з платниками податків.
Під час заходу податківець розповіла присутнім про новації податкового законодавства та нагадала про основні вимоги Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
Нагадала платникам про право на податкову знижку, яким можна скористатись під час кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році, яка стартувала 1 січня 2022 року та закінчується 31 грудня 2022 року (включно).
Окремо на зустрічі обговорювались питання щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій в умовах воєнного стану, оформлення трудових відносин з найманими працівниками, одноразового (спеціального) добровільного декларування та правильного заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів.