Працівниками Дрогобицької ДПІ проведено семінар для фізичних осіб-підприємців та громадян.
Податківці розповіли присутнім, що до 1 травня поточного року триває кампанія декларування доходів за 2022 рік, звернули увагу на те, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню, яка ставка застосовується при оподаткуванні доходів, які терміни подання декларації та про право громадян на податкову знижку.
Також до відома присутніх було доведено, що в цьому році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання за минулий рік за свої земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Зокрема, хто має сплачувати, з яких земельних ділянок мінімальне податкове зобов’язання не сплачується, як розраховується мінімальне податкове зобов’язання тощо.
Податківці наголосили, що відповідно до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України керівник контролюючого органу чи його заступник вправі приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду. Позасудова процедура стягнення застосовується до податкового боргу, що виник в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
Платникам розповіли про зміни в податковому законодавстві, зокрема, щодо Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (наказ МФУ від 22.03.2023/148); положень Закону №2888 щодо платіжних послуг; щодо механізму сплати податків в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022; щодо порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання.
Також, платникам єдиного податку другої, третьої та четвертої груп нагадали про необхідність застосування РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій, ведення обліку товарних запасів СГ, забезпечення використання електронних платіжних засобів, про ліцензування господарської діяльності, важливість легалізації найманої праці, переваги використання електронних сервісів ДПС.