У Пустомитівській ДПІ під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» платники податків отримали відповіді щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій. На запитання платників податків відповідав начальник Пустомитівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Роман Сас.
Податківець детально роз’яснив додзвонювачам про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), яка здійснюється за основним місцем обліку платника. Також на обліку має перебувати господарська одиниця, де буде використовуватись РРО чи ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст.63 Податкового кодексу України. Для цього платникам потрібно подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування.
Цікавилися платники також термінами реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій. Керівник податкової інспекції відповів, що для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій формується Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО в електронній формі, яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, як платника податків, до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Застосування ПРРО регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» із змінами та доповненнями (далі – Порядок №317), який розроблений відповідно до ст. 7 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
Також Роман Сас розповів про послідовність дій платника для скасування РРО чи ПРРО при закритті суб’єкта підприємницької діяльності.