Фахівці ДПІ Львівської області проводять низку заходів, спрямованих на легалізацію найманої праці, адже це не лише джерело наповнення бюджетів. Це перш за все дотримання соціальних гарантій і прав найманих працівників.
Нещодавно відбулася чергова зустріч начальника Городоцької ДПІ з представниками Великолюбінської територіальної громади. Податківець закликав роботодавців не порушувати права найманих працівників на гарантований державою соціальний захист та дотримуватися соціальних стандартів, зокрема у частині виплати заробітної плати.
Очільник Старосамбірської ДПІ провів зустріч з представниками бізнесу. Зокрема нагадав, що з 1 січня 2023 року статтею 8 Закону України від 03 листопада 2022 року №2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (із змінами) установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 6700 гривень.
Керівник Радехівської ДПІ під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» роз’яснила питання щодо дотримання соціальних гарантій, недопущення виплати заробітної плати менше рівня мінімальної заробітної плати, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
На всі поставлені питання було надано відповіді згідно з діючим законодавством.
Начальник Пустомитівської ДПІ провів засідання «круглого столу» з платниками податків. Зокрема, наголосив, що громадянам слід усвідомити - їх згода отримувати зарплату в «конвертах», або ж нижче мінімального розміру заробітної плати, позбавляє гідного забезпечення як сьогодні, так і у майбутньому.
Спеціалістами Дрогобицької ДПІ проведено інформаційний тренінг для платників податків. Присутнім роз'яснили, що не укладення належним чином трудових відносин, призводить до не наповнення фондів соціального страхування, нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян, а також зменшення надходжень до бюджетів податків і зборів, які необхідні для вирішення соціальних потреб.