У Трускавецькій ДПІ Г тривають зустрічі з фізичними особами - підприємцями з питання застосування РРО/ПРРО та посилення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Під час чергового навчального тренінгу фахівці поінформували присутніх про зміни внесені Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» до чинного законодавства, зокрема до закону про застосування РРО та відновлення з 01.10.2023 року відповідальності за порушення вимог щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Податківці звернули увагу на необхідність застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій, а також наголосили що суб’єкти господарювання повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).
Також звернули увагу на переваги використання програмного РРО та розповіли, що реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі заяви за формою №1-ПРРО, яку необхідно подати в електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет з використанням цифрового підпису. Крім того, щоб зареєструвати програмний РРО, суб’єкту господарювання необхідно перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний РРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган, подавши повідомлення за формою № 20-ОПП.
Під час заходу фахівці надали практичні поради щодо формування, перевірки та передачі відповідної реєстраційної заяви до контролюючого органу за допомогою Електронного кабінету.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»