Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, а й створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Про це зазначив начальник Золочівської ДПІ Роман Денис у коментарях для інтернет видання «Наша українська справа» .
Будь-яке використання найманої праці має бути оформлене роботодавцями відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому, слід пам’ятати, що допуск працівника до роботи за трудовим договором можливе після направлення відповідного повідомлення до територіального органу податкової служби. Крім того, якщо працівник приймає рішення працювати за трудовим договором, то має написати заяву про прийняття на роботу та надати необхідні документи. В свою чергу роботодавець забезпечує укладання трудового договору або видає наказ про прийняття працівника на роботу та ознайомлює з ним працівника, направляє повідомлення до територіального органу податкової служби, навчає працівника безпечній роботі і лише після цього працівник допускається до роботи.
Нагадуємо, що трудовий договір – це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання. Договір може бути строковим або безстроковим, з повним або неповним робочим часом, основним або за сумісництвом залежно від характеру роботи і бажання сторін.