Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 08.09.2021 у зв'язку з доопрацюванням програмного забезпечення з приймання та обробки «Акцизна накладнa», запроваджено зміни щодо реєстрації акцизної накладної, а саме:
перевіряється особа, що реалізує пальне на наявність ліцензії на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
перевіряється доступний обсяг зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажується пальне (крім випадків щодо акцизних складів на яких діючим законодавством не передбачено обладнання резервуарами);
перевіряється допустимий обсяг транспортного засобу для перевезення пального;
перевіряється отримувач пального – суб’єкт господарювання – не платник податку, на наявність ліцензії на зберігання пального.
Порядок оформлення та отримання ліцензій на відповідні види діяльності з пальним визначено статтею 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»
Статтею 230 Податкового кодексу України 02.12.2010 №2755-VI передбачено обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників затверджено постановою Кабінету міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 891.
Крім того, відповідно до статті 232 Податкового кодексу України системою електронного адміністрування реалізації пального ведеться окремо облік обсягів пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно УКТЗЕД в розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних та в розрізі розпорядників. Порядок електронного адміністрування реалізації пального затверджено постановою Кабінету міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 408.