Одним із важливих напрямків роботи органів податкової служби є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості бюджети недоотримують надходження, а громадяни позбуваються соціального захисту.
З метою підвищення рівня заробітної плати з серпня п.р. заслухано 122 суб’єктів господарювання. За результатами проведеної роботи та поданої податкової звітності за III квартал 2021 року 80 суб’єктів підвищили рівень виплати заробітної плати у вересні в порівнянні з червнем поточного року. Даними платниками у вересні п.р. сплачено ПДФО та військового збору до бюджету в сумі 5,5 млн гривень. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Львівській області Галина Романишин.
Найбільше зросла заробітна плата у суб’єкта господарювання ,,Ф”, який здійснює діяльність в галузі громадського харчування та у вересні п.р. середня заробітна плата 104 найманих працівників становила 8163 грн, або більше (червень п.р. 105 найманих працівників - заробітна плата - 3005 гривень).
Слід нагадати, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен проводити доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. (Стаття 31 Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР ,,Про оплату праці”).