В Золочівскій ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулась зустріч з платниками начальника інспекції Романа Дениса щодо новацій податкового законодавства та функціонування електронних сервісів.
В ході заходу обговорені актуальні питання застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО, про обов'язок дотримання СГД, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та/або пальним, мінімального розміру нарахованої середньої щомісячної заробітної плати найманим працівникам, про дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства. Проінформовано про зміни до ПКУ, передбачені Законом № 4536-ІХ від 16.07.2025, зокрема, з 1 січня 2026 року податкові агенти – підприємці та самозайняті особи подаватимуть квартальну форму звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, а юрособи, як і раніше – щомісячно.
Також акцентовано увагу на перевагах застосування електронних сервісів ДПС України. Податкова служба постійно вживає та удосконалює заходи щодо створення ефективного безбар’єрного простору на засадах рівності, доступності та інклюзії, рівного сервісу для усіх платників. Громадяни та суб’єкти господарювання без винятку мають вільний доступ до онлайн-сервісів, зокрема, Електронний кабінет платника, мобільний застосунок «Моя податкова», вебсайт Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС адаптований для людей із порушенням зору, контакт-центр ДПС – дає можливість отримати професійні відповіді на запитання з питань оподаткування, тощо.
Крім цього, Роман Денис нагадав про реалізацію основних етапів Національної стратегії доходів до 20230 року, яка затверджена Кабміном України від 30.06.2023 № 588-р, що передбачає цифровізацію податкових процедур і розширення електронних сервісів, удосконалення адміністрування податків на основі ризикоорієнтованого підходу, а також розвиток податкового комплаєнсу та підтримку сумлінних платників.