Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» в Бориславській ДПІ на тему: «Громадяни, які зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік»

опубліковано 20 березня 2023 о 13:38

В Бориславській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області 17 березня 2023 року з 10-00 год. до 11-00 год. відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із заступником начальника Бориславської ДПІ Олегом Демко на тему: «Громадяни, які зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік» .

 

Надаємо увазі читачів основні запитання під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на яку надано вичерпну відповідь  на дану тематику.

 

Запитання: « Яка категорія громадян зобов’язана подати декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік»?

 

Громадяни зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2022 року отримували доходи з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування, а саме:

·        спадщина (дарунок) від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступенів споріднення; 

·        доходи від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі;

·        доходи від продажу власної сільгосппродукції; 

·        доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2022 році перевищує 3758 грн.; 

·        іноземні доходи;

·        доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна (додаток Ф4);

·        частина прибутку контрольованої іноземної компанії (додатки КІК);

·        Доходи, отримані у зв'язку з розподілом прибутку або його частини утворення без статусу юридичної особи, створене на підставі правочину або зареєстроване відповідно до законодавства іноземної держави (території) без створення юридичної особи (партнерство, траст, фонд), яке не є контрольованою іноземною компанією та відповідає вимогам підпункту 170.111.1 пункту 170.111 статті 170 розділу IV Податкового кодексу України;

·        дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку (крім суми прощеного (анульованого) основного боргу платника податку за іпотечним кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою житлової нерухомості), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, що у 2022 році становить 1675 грн..

 

 

Запитання: «Чи можливо за підсумками 2022 року скористатися правом на податкову знижку за витратами, здійсненими на оплату послуг з лікування на підставі   п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу?» 

Пунктом 1 розд. XIX Кодексу встановлено, що п.п 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 01 січня 2023 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка за витратами, понесеними платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.4 п. 166.3                                ст. 166 Кодексу), за наслідками 2022 року платникам податку не надається. 

 

Запитання: «Чи включаються до складу податкової знижки платника ПДФО витрати на його лікування та придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби     COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2?» 

Пунктом 20 підрозд. I розд. XX «Перехідні положення» Кодексу установлено, що за результатом 2022 року при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 Кодексу до податкової знижки платника ПДФО у звітному податковому році в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягу з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, витрати на вакцинування для профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, такого платника податку та членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

 

Запитання: «Чи включаються до складу податкової знижки платника ПДФО суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків у період воєнного стану неприбутковим організаціям?»

Законом України від 15 березня 2022 року  2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Кодексу, зокрема,               підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено новим п. 21.

Так, п. 21 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що за результатами 2022 року при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 Кодексу до податкової знижки платника ПДФО у звітному податковому році включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Кодексу, у розмірі, що не перевищує                          16 відс. суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»: 

·        https://t.me/infoTAXbot 

·        Підписуйтеся на канали інформування ДПС : 

·        https://t.me/tax_gov_ua 

·        facebook.com/TaxUkraine/ 

·        youtube.com/TaxUkraine