Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році

опубліковано 10 січня 2024 о 13:35

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що річну податкову декларацію про доходи за 2023 рік за новою формою (затверджена наказом Мінфіну від 28.08.2023 року № 467)  зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2024 року громадяни, які отримали доходи, з яких у минулому році не сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. 

Тобто, якщо у 2023 році громадяни отримували доходи, з яких не було сплачено податки, варто вже зараз спланувати своєчасне подання декларації про доходи.
Згідно з нормами Податкового кодексу України обов’язковому декларування підлягають:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (зокрема, від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, спецтехніки тощо);
- спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів;
- іноземні доходи. 

Консультаційну допомогу з питань заповнення і подання декларацій нададуть у Центрах обслуговування платників. Із графіком роботи ЦОПів можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області, в банері «Центри обслуговування платників».