Начальник Шептицької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Оксана Полтавець під час чергової зустрічі з платниками податків у форматі «круглого столу» розповіла про обов’язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями).
Зокрема наголосила про сплату майнових податків, таких як податок на нерухоме майно та земельний податок. Адже, у разі несвоєчасної сплати платником своїх зобов’язань, у платника податків виникає податковий борг. Своєчасне з’ясування наявності податкового боргу та його самостійне погашення унеможливить в подальшому негативні наслідки. Це, зокрема, збільшення сум штрафних санкцій, пені, застосування податкової застави на майно боржника, неможливість за необхідності отримання довідки про відсутність податкової заборгованості, проблеми з отриманням кредитів, застосування спрощеної системи оподаткування, тощо.
Також податківиця повідомила присутнім, що платник податків може отримати інформацію про наявність або відсутність податкового боргу скориставшись Електронним кабінетом, а також мобільним за стосунком «Моя податкова», який можна завантажити на телефон як на платформі Android, так і iOS. Вхід до електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС: https:/tax.gov.ua.
Інформувала, що вказані електронні сервіси дозволяють не лише отримати повну інформацію щодо нарахованих та сплачених податків, перевірити стан розрахунків із бюджетом, а й подати звіти чи отримати необхідну довідкову інформацію в онлайн-режимі. І це значно розширює безбар’єрні можливості, щоб взаємодія з платниками була максимально зручною та доступною для кожного.
Наприкінці зустрічі вкотре наголосила на важливості збільшення таких надходжень у час військової агресії російської федерації проти України, що в свою чергу дасть можливість державі виконувати свої зобов’язання перед суспільством.