Під час чергового сеансу телефонної ,,гарячої лінії” на запитання платників податків відповідала начальник Червоноградської державної податкової інспекції Червоноградського управління Головного управління ДПС у Львівській області Світлана Клименко.
Чи можна дізнатись про наявність боргу в Електронному кабінеті?
У приватній частині Електронного кабінету платники податків можуть скористатись сервісом «Стан розрахунків з бюджетом». У цьому розділі відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить дані по кожному виду платежу: нараховані/зменшені суми, суми сплачені до бюджету, пені, недоїмки, переплати, залишок несплаченої пені, назва податку (платежу), платіж (код), МФО банку, бюджетний рахунок.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання теж можуть отримати інформацію про наявність або відсутність у них податкового боргу, використавши Електронний кабінет. Адже громадян часто цікавить інформація щодо наявності/відсутності боргу з податку на нерухоме майно, транспортного податку, плати за землю.
Зайти до Електронного кабінету можна за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Чи можна суб’єкту господарювання застосовувати програмний РРО поряд із класичними РРО?
З 01 серпня 2020 року кожен суб’єкт господарювання може обрати РРО, який йому зручніше використовувати під час здійснення розрахункових операцій, – класичний РРО чи програмний РРО.
Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання ПРРО поряд із класичними РРО.
Здійснити реєстрацію програмного РРО можна в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет» (код форми J/F 136602).
Який порядок сплати ПДФО при продажу рухомого майна фізичною особою іншій фізичній особі?
При отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу іншій фізичній особі:
другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою: для резидентів – 5 відс., нерезидентів – 18 відсотків;
третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою: для резидентів та нерезидентів – 18 відсотків.
При цьому, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа – продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП та з якої дати визначається 10 – денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) юридичної особи, фізичної особи - підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права платником щодо об’єкту оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.