На сьогодні нові закони щодо реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) відкрили можливість використовувати замість традиційних - спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Такі програми можна встановити на будь-який гаджет, у тому числі й на смартфон. Більш детально про особливості такого впровадження розповів під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальник Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Руслан Корж.
Які переваги використання програмних РРО?
З 1 серпня 2020 року запроваджено програмні РРО – це перший етап змін, передбачених законодавством щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Переваги використання програмних РРО:
- безкоштовність (програмне рішення ДПС);
- онлайн реєстрація в контролюючому органі;
- виключно електронний документообіг;
- відсутність посередників;
- відсутність експертизи для комерційних ПРРО;
-пристосованість для будь якого пристрою, що підтримує операційну систему WINDOWS.ANDROID;
- вільний вибір для СПД.
Впровадження програмних РРО не виключає застосування класичних касових апаратів. Це альтернатива, яка дозволяє з 1 серпня бізнесу обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО.
З якого часу необхідно використовувати РРО суб’єктам господарювання, які здійснюють розрахунки в інтернет-торгівлі?
З 1 січня 2021 року розпочнеться другий етап впровадження нових правил проведення РРО. Саме з цього часу РРО застосовуватимуть суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки у сфері інтернет-торгівлі, ресторанного господарства, ювелірній галузі, торгівлі побутовою технікою, медичних послуг, туризму, готелів, секонд-хенду.
Як користуватися програмним РРО, коли немає інтернету?
Закон передбачає можливість та користування в режимі офлайн. У режимі офлайн проводити розрахункові операції можна не довше 36 годин.
Підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками II,III та IV груп теж слід використовувати РРО?
З 1 квітня 2021року РРО використовуватимуть підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками II,III та IV груп. З цього часу розпочнеться третій етап впровадження нових правил реєстрації розрахункових операцій. Тобто норми щодо обов’язкової фіскалізації наберуть чинності поступово – з 01.01.2021 та з 01.04.2021, тому суб’єкти господарювання, які на сьогодні ще не мають обов’язку застосовувати РРО/ПРРО, можуть долучитись до тестування ПРРО та можуть взяти участь в апробації роботи ПРРО, оцінити їх функціонал та та набути досвід щодо використання ПРРО.
Як здійснити реєстрацію програмного РРО?
Здійснити реєстрацію програмного РРО можна, подавши реєстраційну заяву в електронній формі, скориставшись засобами Електронного кабінету чи через Єдине вікно подання електронної звітності, використовуючи будь-яке наявне у платника податків програмне забезпечення, придатне для подання електронного документу до ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку.