Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Сокальською ДПІ проведено «гарячу лінію» на тему: «Актуальні питання, щодо використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)»

22.02.2021

У Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні  питання, щодо використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)».

На запитання платників відповідала старший державний інспектор Сокальської ДПІ Ілона Міщук.

Питання: Які переваги програмного реєстратора розрахункових операцій перед класичним РРО?

Відповідь: Використання ПРРО простіше, дешевше та швидше. Назву 7 причин, чому програмне РРО зручне для бізнесу:

- виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;

- Z-звіт створюється в автоматичному режимі;

- альтернатива класичним РРО, які «вимагають» щомісячного обслуговування, а це додаткові витрати. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;

- дає змогу працювати в режимі оффлайн (до 36 годин та не більше 168 годин протягом календарного місяця), з подальшим надсиланням звіту до ДПС;

- ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;

- суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб;

- нові мобільні точки продажів (кава-машини, мобільні продажі тощо).

Питання: Чи можливо одночасно встановити зареєстрований ПРРО (програмне забезпечення) на інший пристрій планшету (телефону тощо) у разі його викрадення?

Відповідь: Програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один ПРРО одночасно можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром. У разі використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів, щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. У разі викрадення пристрою необхідно подати повідомлення за ф. 2-ПРРО з позначкою «Крадіжка пристрою або компрометація ключа» після чого реєстрацію такого ПРРО буде скасовано.

Питання: Чи передбачена відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення на РРО?

Відповідь: Нормами чинного законодавства відповідальності до суб’єктів господарювання за втрату реєстраційного посвідчення на РРО не передбачено. При цьому суб’єкт господарювання, який втратив реєстраційне посвідчення, повинен подати у зазначений термін до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» з метою його поновлення.

Питання: Яким чином в ПРРО здійснити перегляд інформації за день щодо фіскальних номерів, розрахункових документів, Z-звіту?

Відповідь: В ПРРО за допомогою програмних рішень «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, створені журнали змін де можна переглянути всі сформовані розрахункові документи та звіти. При цьому, перегляд Z-звітів можливо здійснити тільки після закриття зміни.

Питання: Яким чином скасовується помилково проведена сума розрахунків через ПРРО?

Відповідь: Скасування суб’єктом господарювання помилково проведеної суми через ПРРО здійснюється шляхом формування розрахункового документу повернення товару (фіскальний касовий чек видачі коштів) або шляхом сторнування попереднього чеку та проведення операції продажу повторно.

Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати ПРРО?

Відповідь: Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним РРО - ПРРО. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог законодавства. У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Питання: Які фінансові санкції передбачено з 1 січня 2021 року у разі незастосування реєстратора розрахункових операцій?

Відповідь: Тимчасово, до 1 січня 2022 року, у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО, застосовуються в таких розмірах:

10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.