Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Засідання «круглого столу» в Червоноградській ДПІ з платниками податків з питань кампанії декларування доходів та застосування РРО!

опубліковано 03 березня 2021 о 16:13

Заступником начальника ДПІ - начальником відділу з надання адміністративних та інших послуг Червоноградської ДПІ Світланою Клименко та начальником відділу електронних сервісів Червоноградської ДПІ Катериною-Русланою Тхір на початку березня ц.р. проведено засідання «круглого столу» з платниками податків, території обслуговування Червоноградської ДПІ. Тематикою заходу стали кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року та обговорення особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Катерина-Руслана Тхір роз’яснила учасникам заходу основні аспекти застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО, розповіла про категорії суб’єктів господарювання, які звільняються від застосування РРО/ПРРО та звернула увагу на розміри фінансових санкцій за порушення порядку застосування РРО/ПРРО, які діють на сьогодні.

В зв’язку з тим, що проходить кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року, Світланою Клименко наголошено  присутнім, коли виникає у платників податків обов’язок подання декларації та роз’яснено, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

В ході засідання представники бізнесу змогли поставити свої запитання та отримати кваліфіковані відповіді на них.

Наведемо відповіді на запитання які найчастіше задавали присутні на засіданні «круглого столу» щодо застосування реєстратора розрахункових операцій:

- ким не застосовується з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО?

Відповідно до Закону України від 01.12.2020 р. № 1017-IX  з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями) другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року (у 2021 році – 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

коли необхідно розпочати використовувати РРО платнику єдиного податку у разі перевищення граничного рівня доходу?

У разі перевищення платником єдиного податку (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1 320 000 грн., застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання наряду з апаратним програмного РРО. Підприємець самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). У разі, якщо він приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.