Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про особливості застосування РРО та програмних РРО на «гарячій лінії» в Бориславській ДПІ

опубліковано 24 травня 2021 о 15:58

Про особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО йшлося під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», нещодавно проведеного в Бориславській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області. Із додзвонювачами спілкувався начальник Бориславської ДПІ Павло Хохун.

Наводимо найбільш цікаві питання та відповіді на них. 

Чи можливо здійснити тестування програмного реєстратора розрахункових операцій?

Суб’єкти господарювання, які застосовуватимуть програмний реєстратор розрахункових операцій (далі ПРРО) вперше, можуть здійснити тестування безкоштовних програмних рішень ПРРО, що розміщені на офіційному вебпорталі ДПС України в розділі «Програмний реєстратор розрахункових операцій», із використанням електронних ключів тестових платників.

Граничний обсяг доходу який не вимагає застосування РРО/ПРРО протягом 2021 року?

Упродовж 2021 року ФОП – платники єдиного податку ІІ – ІV груп не застосовують РРО/ПРРО, якщо обсяг їхнього доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Отже, граничний обсяг доходу, який не вимагає застосування РРР/ПРРО у 2021 році, – 1320000 грн. У разі перевищення цього розміру доходу застосування РРО/ПРРО є обов'язковим із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення. У всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації ФОП як платника єдиного податку застосування РРО/ПРРО є обов'язкове.

Яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі офлайн?

У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних Державної податкової служби можливо через Електронний кабінет після завершення роботи програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) в режимі офлайн та передачі ним чеку/чеків до фіскального сервера. Інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена у Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.