Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

“Гаряча лінія” у Дрогобицькій ДПІ

опубліковано 21 жовтня 2021 о 15:07

На запитання дрогобичан щодо подання одноразової спеціальної декларації відповідав під час сеансу телефонного звязку гаряча лінія начальник  Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Руслан Корж.

Що потрібно для подання одноразової декларації?

Особа, яка вирішила задекларувати свої ризикові активи, повинна подати до Державної податкової служби  одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Декларація подається тільки в електронній формі, тому в такої особи має бути електронний цифровий підпис.

У декларації потрібно   вказати відомості про декларанта для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, податковий номер), відомості про об’єкти декларування. Для грошових активів — вид, розмір та валюта активу, класифікація банківських металів тощо. Для рухомого та нерухомого майна — місцезнаходження або місце зберігання, вид, назва, рік виробництва/випуску тощо.

Чи зазначається в декларації з яких джерел отримано майно?

 У добровільній декларації не треба вказувати  інформацію про джерела одержання та набуття об’єктів декларування.

Чи всі  активи потрібно декларувати?

Ні, слід враховувати  вартість та обсяги активів. Зокрема, не потрібно декларувати:

- одну або декілька квартир, сукупна площа яких не більше 120 кв. м.;

- житлові будинки, сукупна площа яких в межах 240 кв. м за умови наявності права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

- нежитлові будинки некомерційного призначення, площею не більше 60 кв. м.;

- земельні ділянки, площею в межах норми безоплатної передачі ;

- один легковий автомобіль з середньою ринковою вартістю не більше 400 тис. грн., або з робочим об’ємом циліндру двигуна не менш як 3000 куб. см.;

- грошові кошти в межах 400 тис. грн.

Також добровільне декларування не стосується осіб, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2010 року, подавали або мають подавати декларації з метою запобігання корупції.

Які гарантії отримають учасники добровільного декларування і сплати збору?

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було набуто задекларовані активи. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Але такі гарантії декларант отримає лише після сплати усіх необхідних зборів Сплатити збір слід протягом 30 календарних днів з дати подання добровільної декларації. Можна розтермівати сплату збору, тоді відсоток буде дещо більшим.