У рамках проведення інформаційних кампаній із заступником начальника Трускавецької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Світланою Пещук відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування РРО/ПРРО».
Суб’єкти господарювання мали змогу одержати відповіді на актуальні питання.
Питання: переваги використання програмних РРО над традиційними РРО ?
Відповідь: переваги використання програмних РРО над традиційними РРО, а саме:
- онлайн реєстрація;
- онлайн передача (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу;
- автоматичне створення Z-звіту засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;
- передача даних до ДПС без залучення інформаційних еквайєрів;
- робота в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), дані про здійснені розрахункові операції надсилають до податкової після завершення режиму offline.
Питання: Чи можливо використовувати декілька програмних РРО на одному пристрої?
Відповідь: Програмне забезпечення для програмного РРО може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один ПРРО можна тільки на одному із пристроїв і тільки одним касиром.
В програмних рішеннях «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, на даний час немає можливості одночасно використовувати різними суб’єктами господарювання два окремі ПРРО на одному пристрої. Таке використання суб’єктами господарювання ПРРО допустиме лише почергово. Для цього необхідно почергово закривати робочу зміну одному суб’єкту господарювання та відкривати робочу зміну іншому. При цьому, суб’єкт господарювання протягом дня в ПРРО може відкрити нову робочу зміну у разі формування фіскального звітного чека (Z-звіту) та закриття попередньої зміни.
Питання: Якщо телефон, з якого працювали з програмним РРО втрачено, які мої дії?
Відповідь: Якщо пристрій з програмним РРО втрачено або викрадено, то слід подати Заяву за формою № 1-ПРРО з позначкою «Скасування реєстрації». яка подається засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікації. У такому випадку реєстрація програмного РРО скасовується та потрібно повторно зареєструвати ПРРО, якому буде присвоєно інший фіскальний номер.
Також можна надіслати Повідомлення за формою № 2-ПРРО з позначкою «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа». В цьому випадку, якщо протягом місяця, з моменту направлення форми № 2-ПРРО, платник податків не подасть форму № 1-ПРРО з відміткою «відновлення роботи», до Реєстру ПРРО вноситься запис про скасування реєстрації такого ПРРО.
Питання: Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО?
Відповідь: Програмування найменування товарів (послуг) через ПРРРО здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.
Питання: Чи може платник застосовувати програмний РРО поряд із класичним касовим апаратом?
Відповідь: Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій програмного РРО. У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Також Світлана Пещук під час інформування платників наголосила, що у 2022 році всі платники єдиного податку другої – четвертої груп мають бути «фіскалізовані», тому закликаємо платників податків не зволікати, а завчасно готуватися до використання потенціалу РРО чи ПРРО.