В Центрі обслуговування платників Сокальської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області старшим державним інспектором Лілією Дикою проведено семінар-тренінг для платників податків на тему «Електронні сервіси ДПС України та переваги користування електронним цифровим підписом».
Лілія Дика розповіла, що завдяки роботі електронних сервісів ДПС України платники податків мають можливість надати податкову звітність, отримати необхідну послугу, довідки чи інформацію не виходячи з офісу чи дому.
Для цього платнику необхідно отримати електронний цифровий підпис (сертифікат кваліфікованого електронного підпису) у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (надавача електронних довірчих послуг).
Присутні одержали вичерпні відповіді з питань процедури отримання ЕЦП в кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, зокрема в КН ЕДП ІДД ДПС, та щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом (онлайн).
Лілія Дика наглядно продемонстровано механізм подачі документів для отримання ЕЦП та пояснила яким чином перевірити факт чинності особистого сертифікату кваліфікованого електронного підпису.
З переліком необхідних документів та порядком отримання ЕЦП можна ознайомитись за посиланням: http://acskidd.gov.ua.
Крім того, платників проінформовано про обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) / програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) з 01.01.2022 року, про переваги ПРРО та їх реєстрацію через Електронний кабінет.
На завершення заходу Лілія Дика наголосила, що з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування ще називають податковою амністією, адже це унікальна можливість добровільно легалізувати свої статки, сплативши збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування з вартості належних фізичній особі активів. Одноразове добровільне декларування - абсолютно добровільне, і є способом цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.У такий спосіб держава надає можливість повернути гроші й інші активи у прозорий та легальний обіг.