Начальник Самбірської ДПІ Білий Михайло провів зустріч з платниками податків де зазначив, що з 01 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.
Відтак річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за новою формою зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Зокрема, подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи повинні громадяни, які протягом 2021 року отримували: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи; в інших випадках, передбачених законодавством.
Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
Під час зустрічі платникам надали роз’яснення, зокрема, з питання можливості внести доповнення до одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – добровільна декларація), яка була подана до 01вересня 2022 року після закінчення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Так, згідно з чинним законодавством, декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій добровільній декларації, виключно шляхом подання нової добровільної декларації. При цьому попередньо подана добровільна декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою. Після завершення періоду проведення добровільної декларації, платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше вже поданої добровільної декларації виключно у випадках, передбачених законодавством.
Таким чином, уточнююча декларація подається після завершення періоду проведення компанії декларування за умови подання декларантом звітної (нової звітної) декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.
Наприкінці зустрічі, платникам податків було рекомендовано звертати увагу на інформаційні стенди в Центрі обслуговування платників, де постійно розміщується актуальна інформація з питань податкової амністії.