Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Ви запитували – ми відповідаємо

опубліковано 21 січня 2022 о 15:33

В Золочівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань  застосування касових апаратів, декларування доходів та активів громадян. На запитання платників відповідала старший державний інспектор Ірина Лазорчик.

Чи скасовується реєстрація РРО при переході на програмний РРО?

Реєстрація  реєстратора розрахункових операцій діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.

Законодавством не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також  і ПРРО. Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або ПРРО.

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

Чи можна отримати інформацію про дату реєстрації РРО, книги обліку розрахункових операцій?

На офіційному вебпорталі Державної служби України у відкритій частині Електронного кабінету в меню «Реєстри» у вкладках:

«Інформація про РРО» – суб’єкт господарювання може отримати інформацію про всі зареєстровані реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО, шляхом пошуку за їх даними;

«Інформація про книги ОРО» – суб’єкт господарювання може отримати інформацію про зареєстровані книги обліку розрахункових операцій, шляхом пошуку за їх даними.

Як фізична особа може  скористатися правом добровільного декларування, у разі наявності у неї готівкових коштів в національній чи іноземній валютах?

Об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.

Для цілей одноразового декларування громадянин має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України  до подання декларації. Для цього необхідно звернутися до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Нацбанком України.

Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Чи заповнює та подає  підприємець на загальній системі оподаткування додаток Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався?

Якщо протягом звітного підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вів та дохід від підприємницької діяльності не отримував, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, то він подає податкову декларацію про майновий стан і доходи та додаток Ф2 до неї, у якому всі графи прокреслює.

У разі, якщо протягом звітного періоду підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вів та дохід від підприємницької діяльності не отримував, та не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, то в нього не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї.