В Перемишлянській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань застосування касових апаратів, декларування доходів та активів громадян. На запитання платників відповідав в.о. начальника ДПІ Віталій Лазоренко.
Який порядок та термін реєстрації ПРРО?
Застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом МФ України від 23.06.2020 № 317 із змінами та доповненнями.
Для реєстрації ПРРО складається Заява за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604) (додаток 1 до Порядку № 317). Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету
Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
- у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);
- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).
Така інформація направляється у вигляді квитанції, що є електронним повідомленням, яке формується у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами ідентифікації, обробки електронного документа (далі – квитанція) (п. 4 розд. II Порядку № 317).
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
За наявності підстав для відмови в реєстрації ПРРО фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови
Яку суму єдиного податку доведеться сплачувати єдинщикам 1 та 2 груп у 2022 році?
Зміна розміру мінімальної заробітної плати до 6500 гривень призвела до зростання суми єдиного податку, зокрема, з січня 2022 року для І групи спрощенців становить 248,10 грн., а для ІІ групи – 1300,0грн. Внаслідок збільшення розміру мінімалки зріс і ліміт доходу для підприємців:
- для ФОП 1 групи - 167 МЗП, тобто 1 085 500 грн;
- для ФОП 2 групи - 834 МЗП, тобто 5 421 000 грн;
- для ФОП 3 групи - 1167 МЗП, тобто 7 585 500 грн.
Також нагадуємо, якщо у ФОП обліковується податковий борг в сумі понад 3060 грн. на кожне перше число протягом 6-ти послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то така особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів (останній день шостого місяця).
Які гарантії з боку держави для фізособи, яка скористалася податковою амністією ?
Декларанту держава гарантуватиме:
- звільнення від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства;
- неможливість відкриття кримінальних проваджень та вчинення слідчих дій за активами, зазначеними в спецдекларації чи відносно такої особи.
Також держава бере зобов’язання:
- не використовувати інформацію, що міститься в цій декларації для цілей розслідування та перевірок, не використовувати її як докази в кримінальних провадженнях стосовно декларанта;
- не розголошувати відомості, що містяться в спеціальних деклараціях та доданих до них документах.
Щоб отримати зазначені державні гарантії обов’язковою умовою буде сплата декларантом у повному обсязі суми збору за результатами поданої декларації.
Якщо кошти не надійдуть до бюджету, або надійдуть не в повному обсязі, то декларація буде вважатись неподаною, а державні гарантії не будуть поширюватись на таку особу та її активи.
За якою ставкою оподатковуються доходи, отримані у спадщину від нерезидента?
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється статтею 174 Податкового кодексу, якою встановлено різні ставки для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та резидентського статусу.
Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за місцем податкової адреси платника за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 17.12.2020 №783.