Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання щодо кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році під час телефонного сеансу «гаряча лінія»

опубліковано 15 лютого 2022 о 15:16

Начальником Городоцької ДПІ Роман Миськівим проведено телефонний сеанс «гаряча лінія» щодо питань кампанії декларування громадями доходів, отриманих у 2021 році.

 

Питання. Які категорії громадян (не підприємці) повинні звітувати про отримані доходи за 2021 рік?

Відповідь. Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ) або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.

Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

До громадян, які зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) належать громадяни, які отримували доходи, із яких під час їх нарахування чи виплати протягом 2020 року податок не утримувався, чи одержували доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів, а також отримували іноземні доходи.

До найпоширеніших випадків декларування доходів відносяться зокрема:

- доходи, отримані від прийняття спадщини/дарунків;

- доходи від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна,

- доходи від продажу власного рухомого / нерухомого майна,

- доходи від продажу власної сільгосппродукції фізичним особам;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- доходи отримані із-за кордону та інше.

З урахуванням вимог ст. 179.5 ПКУ податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення.

 

Питання. Строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку

Відповідь. Відповідно до п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку (далі – витяг). Строк надання витягу для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.