Триває роз’яснювальна робота серед платників податків щодо законодавчих змін, які відбулися у 2022 році. Так, нещодавно працівники Центру обслуговування платників Радехівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області провели зустрічі із платниками податків.
Фахівці нагадали присутнім, що з 1 січня 2022 року підприємці, які провадять діяльність на ІІ – ІV групах спрощеної системи оподаткування, повинні встановити та використовувати РРО та/або ПРРО. Вони детально поінформували слухачів про те, як зареєструвати РРО та ПРРО, а також про переваги їх використання у підприємницькій діяльності.
Особливу увагу податківці звернули на можливість використання програмних РРО, що є альтернативою класичним касовим апаратам.
Учасникам зустрічі довели перелік законодавчих актів, які регламентують порядок застосування РРО та/або ППРО, а також ознайомили з покроковою інструкцією для реєстрації ПРРО.
Платникам роз’яснили, що відповідно до законодавчих вимог, РРО та/або ПРРО не застосовують платники єдиного податку І групи, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Фахівці Радехівської ДПІ повідомили присутніх про Продовженя процедури одноразового (спеціального) добровільного декларування до 1 березня 2023 року .
Податківці звернули увагу про нарахування земельного податку з урахуванням Закону України № 1914, а саме, що Законом України від 30 листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни до Податкового кодексу України щодо порядку обчислення плати за землю.
Зокрема, пунктом 286.1. статті 286 ПКУ встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є: а) дані державного земельного кадастру;
б) дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
в) дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю);
г) дані сертифікатів на право на земельні частки (паї);
ґ) рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);
д) дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї).