Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Керівник Мостиської ДПІ відповів на актуальні запитання платників податків

опубліковано 21 жовтня 2022 о 10:59

На питання платників податків щодо  одноразового (спеціального) добровільного декларування; реєстрації та застосування РРО/ПРРО; недопущення необґрунтованого завищення цін, використання терміналів, дотримання вимог законодавства при продажу підакцизних    товарів» під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник    Мостиської ДПІ   ГУ  ДПС у Львівській області Василь ДУТКО

Наводимо деякі запитання та відповіді на них.

Питання.  Чи продовжено  термін подання одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь. Так. Відповідно до змін, одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених Податковим кодексом Ураїни (далі-ПКУ), та виконання інших умов, визначених підрозділ 9 прим.4 розділу XX ПКУ.

Питання. Який порядок сплати  збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь. Декларант, який подав одноразову (спеціальну) добровільну декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом у такому порядку:

► першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

► другого платежу – до 01 травня 2024 року;

► третього платежу – до 01 травня 2025 року.

Питання. Чи повинні фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку, вести облік товарних запасів та підтверджувати походження товарів документами?

Відповідь. Фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння), не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати облік та походження товарів документами (пункт 12 статті 3 Закону № 265).

Питання. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Відповідь. Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.