Нещодавно заступницею начальника Львівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області Олександрою Гедз проведено вебінар-практикум з суб’єктами господарської діяльності з питань реєстрації та застосування програмних РРО.
Олександра ГЕДЗ нагадала, що суб’єкти господарської діяльності, які проводять готівкові розрахунки, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій.
Присутнім на прикладі роз’яснено особливості заповнення такої заяви та наголошено, що у реєстраційній заяві за формою № 1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання.
Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.
Також було доведено про переваги використання програмних РРО перед класичними РРО, а саме:
- за допомогою різних ґаджетів (програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер тощо);
- швидка та зручна реєстрація програмного РРО через Електронний кабінет;
- можливість використання режиму «офлайн»;
- відсутність необхідності ведення книг обліку розрахункових операцій;
- електронні чеки замість паперових.
Крім того, Олександра Гедз пояснили платникам, які цікавилися, щодо отримання податкової знижки для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання. Вони пояснила, що це - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Також, інформувала про право громадян України подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Інформувала суб’єктів господарювання про зміни, передбачені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень».
Наприкінці заходу фахівець відповіла на питання присутніх та порекомендувала підписатися на офіційні сторінки ДПС у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/tax.lviv та Телеграм: t.me/tax_service_Lviv
, а також слідкувати за новаціями на сайті Головного управління ДПС у Львівській області https://lv.tax.gov.ua/.