Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Гаряча лінія з питань одноразового добровільного декларування відбулася в Трускавецькій ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

опубліковано 03 листопада 2022 о 15:57

Заступник начальника Трускавецької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській областіСвітлана ПЕЩУК провела сеанс телефонного зв’язку гаряча лінія на тему: “Одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб”.

Найактуальніші запитання та відповіді:

- Що це таке одноразове добровільне декларування? Чи обов’язкове воно для всіх?

- Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – цеособливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Воно не є обов’язковим для усіх громадян, адже подача одноразової (спеціальної) добровільно їдекларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи.

- Які об’єкти треба декларувати?

- Об'єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права наотримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.

- Що гарантує добровільне декларування і сплата збору?

- По-перше, контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано/набуто задекларовані активи.

По-друге, декларант звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства та від обов’язку нарахування та сплатиподатків і зборів щодо доходів, за рахунок яких отримано задеклароване майно.

По-третє, до декларанта не можуть вживатися заходи забезпечення кримінального провадження та застосовуватися запобіжні заходи і вчинятися слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні у зв’язку з придбанням, створення, одержанням, використанням задекларованих активів.

По-четверте, декларант не притягується до адміністративної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, якщо такі правопорушення пов’язані з придбанням, створенням, одержанням, використанням задекларованих активів. Добровільна декларація підлягатиме камеральній перевірці протягом 60 календарних днів після її подання. Уразі виявлення податковим органом помилок у декларації, декларанту доведеться подавати уточнюючу декларацію і доплатити суму збору у разі необхідності.

Для окремих випадків передбачено, навіть, сплат уподатку за ставкою 18%. Наприклад, якщо податковий орган не отримає документальне підтвердження щодо вартості задекларованих активів. А от у разі переплати збору, його зайва сума буде повертатися за правилами, вказаними у статті 43 ПК України.