Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про внесення змін до порядку застосування РРО та ПРРО

опубліковано 09 листопада 2022 о 11:41

08 листопада 2022 року з 10.00 год.- 11.00 год. в приміщені Бориславської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" заступник начальника Бориславської ДПІ Олегом Демком на тему: “Як зареєструвати КОРО та розрахункову книжку (РК) ”.

1.Як зареєструвати  розрахункову книжку  для суб’єкта господарювання ?

У зв’язку  з цим повідомляємо, що реєстрація розрахункових книжок (далі - РК) здійснюється в податковому органі за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - це встановлено п.1 глави 1 розд.III Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі - Порядок). Під час реєстрації РК присвоюється номер, який складається з фіскального номера першої КОРО та проставленого через дріб порядкового номера такої РК і літери «к». При реєстрації РК, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, до номера РК додається літера «г».

Порядком визначено, що РК має бути зброшурована, складатися з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощених розрахункових квитанцій та реєстраційної сторінки,  серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим СГ, не повинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів.

У додатку 6 до Порядку наведено форму реєстраційної сторінки РК.

РК повинна бути скріплена виробником з використанням машинного способу, який унеможливлює вилучення корінців розрахункових квитанцій без порушення засобу контролю.

2.Яким чином здійснюється реєстрація КОРО на господарську одиницю?

Пунктом 2 глави 1 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), встановлено, що реєстрація КОРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків. Суб’єкт господарювання, який є платником податку на прибуток, може реєструвати КОРО за місце знаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб’єкт, територіальної громади. Національні оператори можуть реєструвати КОРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів або господарських одиниць, де будуть використовуватися КОРО.

3.Як зареєструвати розрахункову книжку за допомогою електронного кабінету платника податків?

Реєстрація першої РК в податковому органі відбувається одночасно з реєстрацією КОРО на окрему господарську одиницю або на реєстратор розрахункових операцій, а другої та наступних - на підставі заяви про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 1-КОРО (далі - реєстраційна заява за ф. № 1-КОРО) (ідентифікатор J/F1311304) (додаток 3 до Порядку). Датою реєстрації першої РК є дата реєстрації КОРО.

Податковий орган у разінаявностіпідстав для відмови, визначених у п. 9 глави 1 розд. II Порядку, відмовляє в реєстрації РК та повідомляє про це СГ не пізнішедвохробочихднів з дня отриманняреєстраційної заяви за ф. № 1-КОРО. За відсутностіпідстав для відмовипосадова особа контролюючого органу не пізнішедвохробочихднів з дня отриманняреєстраційної заяви за ф. № 1-КОРО проводить реєстрацію РК шляхом внесенняданих до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС .