Відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: Декларування доходів громадян, податкова знижка. На запитання платників податків відповідала начальник Трускавецької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Олександра ЯВОРСЬКА.
Які документи повинен подати платник податку до контролюючого органу, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо процентів за іпотечним кредитом?
Платник податку повинен надати документи, що підтверджують витрати, які включаються до податкової знижки:
кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;
відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку чи квартири, щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.
Копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності.
Чи переноситься право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного року на наступні податкові роки?
Відповідно до пункту 166.4 статті 166 Податкового кодексу України якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Які відомості повинна містити довідка про доходи ФО, яка надається податковим агентом, з метою заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи для реалізації права на застосування податкової знижки?
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:
-сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
-розмір та сума податкової соціальної пільги;
- сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.
В який термін має бути повернута платнику сума ПДФО внаслідок застосування права на податкову знижку?
Відповідно до пункту 179.8 статті179 Податкового кодексу України, сума, що має бути повернута платнику податку на доходи фізичних осіб, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації про майновий стан і доходи.