У Стрийській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На питання платників відповідав заступник начальника – начальник відділу електронних сервісів Стрийської ДПІ Володимир Сачко.
- Яким чином декларант може скористатися правом одноразового (спеціального) добровільного декларування, у разі наявності у нього коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі?
Декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.
- Що визначає одноразове (спеціальне) добровільне декларування?
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
- Яким чином можливо подати декларацію?
Одноразова ( спеціальна ) добровільна декларація подається:
- безпосередньо декларантом
- в електронній формі
- через електронний кабінет платника.
- Яке майно, крім заощаджень та нерухомого майна, ще потрібно декларувати?
У законі йдеться про те, що декларуванню підлягає майно, яке належить платнику податків, зокрема і право спільної або часткової спільної власності.
Крім грошей, машин і нерухомості також в декларації потрібно вказувати: - цінні папери (акції, ОВДП), частини або паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права;
- будь-які джерела отримання дивідендів чи інших видів доходу (наприклад, депозит у банку);
- права інтелектуальної власності (винаходи, право власності на товарні знаки та інше);
- пам'ятні монети і банкноти.
- В який термін сплачується задеклароване податкове зобов’язання?
Сплата збору здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом:
- першого платежу – протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
- другого платежу – до 1 листопада 2023 року;
- третього платежу – до 1 листопада 2024 року.
У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу державні гарантії та звільнення від відповідальності.