Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Практикум щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами у Львівській ДПІ

опубліковано 27 березня 2023 о 13:38

Працівниками Львівської ДПІ проведено практикум з громадянами щодо реалізації ними права на отримання податкової знижки шляхом подання декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік.

Під час проведення заходу головний державний інспектор відділу надання адміністративних та інших послуг Львівської ДПІ Людмила Калічинська розповіла, що якщо  є підстави для отримання податкової знижки за 2022 рік, необхідно до  31 грудня  2023 року (включно) подати до податкових органів за місцем реєстрації декларацію про майновий стан  та доходи.

Податкова знижка  надається,  якщо у фізичної особи були витрати на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання; за користування іпотечним кредитом; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; на оплату допоміжних репродуктивних технологій; на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини; у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу; на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту; орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 статті 166 ПКУ).

В ході заходу присутнім надано практичні поради щодо користування Електронним кабінетом,  роз`яснено  порядок отримання електронного цифрового підпису та надано практичні поради з електронного звітування. Зокрема, надано практичну допомогу по заповненню декларацій про майновий стан і доходи  на отримання податкової знижки громадянам, які понесли витрати на страхові внески за договорами довгострокового страхування життя.