Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про декларування доходів на семінарі у Дрогобицькій ДПІ

опубліковано 28 березня 2023 о 16:02

Нещодавно в Дрогобицькій ДПІ ГУ ДПС в Львівській області відбувся семінар для платників податків щодо декларування доходів, отриманими громадянами в минулому році та інших актуальних питань оподаткування.

Фахівці центру надання адміністративних послуг Дрогобицької ДПІ поінформували, що для підприємців – загальносистемників змінено термін подання річної декларації. Цього року вони повинні відзвітувати про свою діяльність до 1 травня. 

Також, до 1 травня повинні подати декларацію про майновий стан і доходи особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, підприємці, які в 2022 році отримували доходи, які підлягають оподаткуванню та не пов’язані з підприємницькою діяльністю, а також громадяни, у разі отримання доходів не від податкових агентів, спадщини не від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення чи інші доходи, які підлягають декларуванню. 

Звернув увагу, що з 1 січня 2023 року діє нова форма податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 №143 «Про внесення змін до форми  податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», яку можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи». Скористатися зазначеним сервісом зможуть особи, які мають електронний цифровий підпис, виданий кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг. 

Крім того, податківці повідомили, що в цьому році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання за минулий рік за свої  земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Зокрема, хто має сплачувати, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується, як розраховується мінімальне податкове зобов’язання і т.д. 

Також  присутнім звернули увагу про обов’язкове застосування РРО чи ПРРО платниками суб’єктами господарювання при проведенні розрахункових операцій, забезпечення використання електронних платіжних засобів та порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками відповідно до законодавства. 

На семінарі розповіли, що громадяни можуть повернути собі частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати минулого податкового року, скориставшись правом на податкову знижку.  Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено положеннями статті 166 Податкового кодексу України. Зокрема, повернути частину ПДФО можуть громадяни, які сплачували протягом року за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, проценти за іпотечним житловим кредитом, суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї, на будівництво (придбання) доступного житла, оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини, переобладнання транспортного засобу, допоміжні репродуктивні технології. При цьому зауважила, що правом на податкову знижку громадяни можуть скористатися упродовж усього 2023 року. 

На завершення зустрічі присутім звернули увагу на необхідності роботодавців дотримуватись вимог трудового законодавства, зокрема  належно оформляти трудові відносини з найманими працівниками та виплачувати заробітну плату не нижчу мінімального розміру.