В Перемишлянській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області, за участі начальника інспекції Ігоря Дяківа, відбулась «гаряча лінія» з питань застосування касових апаратів та новацій податкового законодавства.
Відповідаючи на запитання дозвонювачів посадовець звернула увагу на обов'язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої - четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, незалежно від отриманого доходу за попередній рік, є обов'язковим. Суб'єкти господарювання на свій власний вибір можуть використовувати або класичний, або програмний РРО, залежно від своїх потреб. Звернув увагу, що програмний РРО можливо зареєструвати через Електронний кабінет, створити електронний за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316602).
- Що означає поняття тип ПРРО «Стаціонарний» та тип ПРРО «Пересувний» з метою заповнення розд. 4 заяви за ф. № 1-ПРРО та поняття?
З метою заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО.
З метою заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль, автокафе, авторозвозки, низькотемпературні лотки-прилавки, тощо), але може використовуватися на всій території України.
- Як отримати довідку про відсутність податкового боргу за допомогою Електронного кабінету?
Платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів і інших платежів у меню “Стан розрахунків з бюджетом” приватної частини інформаційно-комунікаційної системи “Електронний кабінет”.
При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема податковий борг.
Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.
Електронні форми Заяви за ідентифікатором форми J1300306 (для юридичних осіб) і F1300306 (для фізичних осіб) та Довідки за ідентифікатором форми J1400306 (для юридичних осіб) і F1400306 (для фізичних осіб), розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів (перелік сервісних запитів) для юридичних осіб, Реєстр форм електронних документів (перелік сервісних запитів) для фізичних осіб.