Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як отримати електронний цифровий підпис

опубліковано 24 травня 2023 о 15:38

Фахівці центру обслуговування платників Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській  області провели тренінг з платниками податків на тема:  «Як отримати електронний цифровий підпис».

Податківці звернули увагу, що  за допомогою запроваджених ДПС України податкових сервісів можна оперативно в електронній формі спілкуватися з податковими органами, а саме: відправляти звітність, заяви, повідомлення, контролювати стан розрахунків з бюджетом, тим самим не допускати виникнення заборгованості, отримувати необхідні витяги, довідки тощо.  Для цього платнику необхідно отримати електронний цифровий підпис (сертифікат кваліфікованого електронного підпису) у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (надавачі електронних довірчих послуг).    

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) — це вид електронного підпису, який дає змогу здійснити ідентифікацію підписувача та виявити порушення цілісності електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис.

Кваліфікований електронний підпис — це удосконалений електронний підпис, що забезпечує найвищий рівень захисту і довіри до електронної ідентифікації. КЕП має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис.

Електронний цифровий підпис використовується для аутентифікації електронних документів. В якості реквізиту електронного документа ЕЦП дуже затребуваний. Він не тільки підписує його, підтверджуючи цілісність, але і допомагає визначити, чи були внесені зміни в документ після його підписання.

Сучасні технології криптографії дозволяють створити електронні підписи з високим ступенем захисту,  отже, підробити документ з електронним підписом в рази складніше, ніж звичайний.

З питань безкоштовного отримання ключа електронного цифрового підпису з метою подання звітності в електронному вигляді, платники мають можливість звернутися до Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (КНЕДП ДПС), за адресою:  м.Дрогобич, вул.Шевченка, 9 

Отримати КЕП онлайн можна у національному сервісі Дія. Зробити це просто, але для отримання такого підпису вам необхідно мати в «Дії» ID-картку або закордонний біометричний паспорт.

Електронні підписи, отримані через банківські системи, мають ті самі можливості і той самий захист, що й оформлені через держпослуги. 

Фахівці податкової   звертають  увагу присутнім на максимальне використання електронних сервісів ДПС. 

Сучасні ІТ-технології та розвиток онлайн-сервісів надають платникам можливість обирати найбільш зручний формат свого спілкування з державними органами,економити свій час та не звертатися безпосередньо до податкової служби за одержанням адміністративних та сервісних послуг.