З 1 серпня цього року відповідальність за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовується не тільки до торгівців підакцизними товарами, а й до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. А з 01.10.2023 відповідальність застосовується до всіх категорій платників податків, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Проте є й винятки. Так, нові правила застосування РРО не стосуються:
- платників єдиного податку І групи ( річний дохід – до 167 МЗП);
- фізичних осіб, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства.
Також, від обов’язку використовувати касові апарати звільнено підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю у сільській місцевості, проте, такі СГ зобов’язані використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій
Однак тут теж є свої винятки, зокрема, використання РРО/ПРРО у селі необхідно за умови, якщо:
- одночасно ведеться торгівля підакцизними товарами;
- йдеться про дистанційну торгівлю, зокрема, через Інтернет;
- сільськими радами та радами ОТГ прийнято рішення про обов'язкове застосування на території села РРО/ПРРО..
Фіскалізації також не підлягають розрахунки, здійснені з використанням реквізитів поточних рахунків, відкритих в установах банків.