Сьогодні платники податків мають можливість використовувати замість традиційних касових апаратів - спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Такі програми можна встановити на будь-який гаджет, у тому числі й на смартфон. Більш детально про особливості такого впровадження розповів під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальник Дргобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області.
Наводимо відповіді на деякі питання, поставлені під час проведення сеансу телефонного зв’язку.
- Які дії СГ перед початком використання ПРРО від ДПС для операційної системи iOS (Apple) та Web?
Для використання ПРРО від ДПС суб’єкту господарювання потрібно:
1.Завантажити та встановити програмне забезпечення ПРРО відповідне операційній системі пристрою – з AppStore для iOS (версії 15 або новіше), з PlayMarket для Android (версії 8.1 або новіше), з вебпорталу ДПС для Windows (версії 7 SP1 або новіше).
2.Переконатись, що суб’єктом господарювання подано через Електронний кабінет або Єдине вікно подання електронної звітності наступні форми:
– повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20–ОПП;
– заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1–ПРРО;
– повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа про касира за формою № 5–ПРРО (далі – Повідомлення за ф. № 5–ПРРО); 3. Запустити застосунок та авторизуватися за допомогою КЕП, який було вказано в Повідомленні за ф. № 5–ПРРО.
- Як в ПРРО можна здійснити перегляд інформації щодо проведених розрахункових операцій за місяць?
Перегляд інформації щодо проведених розрахункових операцій за певний період, зокрема, місяць Ви може здійснити у журналі операцій, застосувавши відповідні фільтри для періоду за який потрібно переглянути дані.
На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного податкового законодавства.
- Які підстави відмови у реєстрації РРО?
Контролюючий орган відмовляє в реєстрації РРО, якщо, зокрема:
- РРО вже зареєстрований;
- модель (модифікацію) РРО не включено або виключено з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій;
- РРО не відповідає сфері застосування, зазначеній в реєстраційній заяві за ф. № 1-РРО;
- центр сервісного обслуговування не включено до Реєстру Центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій;
- суб’єкт господарювання не перебуває на обліку в контролюючому органі, до якого подано реєстраційну заяву за ф. № 1-РРО;
- у контролюючому органі наявні відомості про РРО як про викрадений.