Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Сколівській ДПІ «гаряча лінія» надала роз’яснення

опубліковано 19 жовтня 2023 о 11:23

У  Сколівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Платники податків мали змогу отримати відповіді на запитання щодо основних положень Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами), Закону України від 30.06.2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», а також щодо інших вимог податкового законодавства, зокрема, щодо порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання, застосування РРО/ПРРО, права на отримання податкової знижки, використання електронних сервісів ДПС України. 

Платники цікавилися:

- Що означає поняття тип ПРРО «Пересувний» з метою заповнення розділу 4 заяви за ф. № 1-ПРРО? 

З метою заповнення розділу 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль, автокафе, авторозвозки, низькотемпературні лотки-прилавки, тощо), але може використовуватися на всій території України. 

- Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО? 

Програмування найменування товарів (послуг) через ПРРРО здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

- Добрий день! Що означає поняття «назва господарської одиниці»? 

Найменування господарської одиниці – найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею.  При цьому,  господарська одиниця – стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції. 

Відповідно до абзацу сьомого п. 2 розділу 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення), найменування господарської одиниці – найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею. 

При цьому абзацом третім п. 2 розділу 1 Положення визначено, що господарська одиниця – стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції. 

- Добрий день! Що таке «офлайн-режим» для застосування програмного РРО? 

Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. 

На всі поставлені питання у ході «Гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства України.

Крім того, платників проінформовано про можливість завантажити сучасний мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС на телефони (як на Android, так і на iOS).

 «Моя податкова» -  простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян,  а також сплати податків з використанням платіжних систем.    

У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про:   

-  адресу реєстрації та фактичне місце проживання;   

-  обʼєкти оподаткування;   

-  обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР);   

-  стан розрахунків з бюджетом.   

У розділі «Послуги» доступно:   

-  направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;   

-  подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).   

У розділі «Повідомлення» доступні:   

-  квитанції;   

-  відомості з Державного реєстру фізичних осіб 

- платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;   

- інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;   

- листи контролюючого органу.   

Мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.