У Старосамбірській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Актуальні питання застосування РРО/ПРРО»
На запитання платників податків відповідав начальник Старосамбірської ДПІ Дмитрук Віктор.
Чи можливо через Електронний кабінет платника замовити реєстраційний номер облікової картки платника податків?
Так можливо. Для цього необхідно в приватній частині Електронного кабінету пройти ідентифікацію та зайти до меню «ЕК для громадян», обрати розділ «Облікова картка фізичної особи-платника податків (1-ДР)». Натиснути «Створити» та виконати необхідні дії. Після чого, підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та натиснути «Направити». Вами буде отримане повідомлення: Відповідь №1 (повідомлення про отримання документу) та Відповідь № 2 (фінальна, повідомлення про результати обробки Облікової картки фізичної особи-платника податків – форма № 1 ДР). Після підтвердження Ви можете звернутися до ДПІ за отриманням картки платника податків.
Як побачити реєстрацію платником єдиного податку в Електронному кабінеті?
На період дії воєнного стану доступ до Реєстру платників єдиного податку надається за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації в приватній частині Електронного кабінету.
Для перевірки даних, зокрема, про дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником податків або дату виключення з реєстру платників єдиного податку достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.
Водночас, інформація про юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету відсутня
Які умови реєстрації РРО/ПРРО для фізичної особи-підприємця ( далі – ФОП), який надає послуги з використанням Інтернет з податкової адреси?
У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване РРО та/або ПРРО.
Як здійснити оприбуткування готівки?
Відповідно до пп.2 п.58 розд.VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №48, готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткування готівки – це проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.
Порядок оприбуткування готівки в касах у т.ч. і під час розрахунків із застосуванням РРО (або РК) визначений п.11 розд.ІІ Положення №148:
· оприбуткування готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів;
· оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п.44.3 ПКУ і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками дло відповідних книг обліку (КОРО) – у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків у електронній формі;
· оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням ПРРО без ведення касової книги, є забезпечення щоденного створення засобами ПРРО у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків та подання їх до фіскального сервера засобами телекомунікацій, а також направлення створених ПРРО електронних розрахункових документів та повідомлень для їх реєстрації і довгострокового зберігання до фіскального сервера;
· оприбуткування готівки в касах суб’єктів господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням КОРО без застосування РРО, є занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО;
· оприбуткування та облік фізичними особами – підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходіву порядку, визначеному ПКУ.
Пунктом 12 розд.ІІ Положення №148 визначено, що установа/підприємство на підставі Положення №148 зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів установи/підприємств порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам Положення №148 та не суперечити законодавству України.
Підприємства та фізичні особи – підприємці, яким Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО з використанням відповідних КОРО і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів, білетів державних лотерей, квитків на відвідування культурно - спортивних і видовищних закладів), оприбутковують готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у КОРО або РК.
Суми готівки, що оприбутковуються, повинні відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.