Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» - в Львівській ДПІ

опубліковано 20 листопада 2023 о 15:35

Днями за участі начальниці відділу обліку платників та об’єктів оподаткування Львівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області Наталії Кочмар відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Додзвонювачів цікавили питання, зокрема:

За які порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відновлено застосування штрафних (фінансових) санкцій з 01.08.2023 ?

Застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону № 265 з 01.08.2023 відновлено стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.

З якої дати вводяться штрафні санкції для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ?

З 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно.

Зазначене вище звільнення від відповідальності та/або її скасування, відповідно до норм Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», не поширює свою дію на суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами або діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор.

Наталія Кочмар також розповіла додзвонювачам про кампанію декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2022 року. Наголосила, що громадяни, які отримали  в 2022 році доходи, що підлягають декларуванню, зобов’язані були подати до 1 травня 2023 року декларацію про майновий стан і доходи. Водночас зазначила, що скористатися правом на податкову знижку та подати декларацію та копії первинних документів фізичні особи мають право до 31 грудня 2023 року.

Податківка також відповідала платникам податків на запитання щодо дотримання законодавства у сфері використання РРО та ПРРО, порядку реєстрації РРО та програмного РРО, застосування штрафних санкцій в разі порушення вимог податкового законодавства у сфері готівкових розрахунків.