В Центрі обслуговування платників Перемишлянської ДПІ, крім надання адміністративних послуг, фахівцями проводиться роз’яснювальна робота серед СГД щодо застосування норм податкового законодавства, функціонування електронних сервісів ДПС, реєстрації касових апаратів, подання податкової звітності в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.
Зокрема, фізичні особи - підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані застосовувати РРО чи ПРРО. При цьому є виключення – це ФОП - єдинщики 1 групи, які не застосовують касових апаратів при здійсненні розрахункових операцій. Про це зазначив начальник Перемишлянської ДПІ Ігор Дяків в коментарях для ЗМІ.
Замінити стандартний касовий апарат можна на програмний РРО, який встановлюють на комп'ютер, планшет або навіть на смартфон.
Для того щоб зареєструвати програмний РРО суб’єкту господарювання, необхідно перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний РРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє податкову за ф. № 20-ОПП. Реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі Заяви за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку платника через Електронний кабінет. Після включення програмного РРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий програмний РРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Ознайомитись з інформацією щодо застосування ПРРО, можна в банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію, включаючи посилання на нормативну базу, роз’яснення, відповіді на поширені запитання, покрокові відео інструкції.