Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» в Львівській ДПІ

опубліковано 17 жовтня 2024 о 13:27

На запитання громадян відповідав заступник начальника відділу податкових сервісів та звітності Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Чорний.

Що таке РРО?

РРО (реєстратор розрахункових операцій)-термін в законодавстві України,що визначає фіскальний касовий апарат як засіб державного контролю за обігом безготівкових та готівкових коштів,обліком товарів , реєстрацією наданих послуг та розрахунковими операціями . 

Звертає увагу, що наказом ДПС України  від 29.12.2023 № 1122  у новій редакції викладено Державний реєстр РРО. Нагадаємо, що Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій – це перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій (РРО), їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва, які відповідають вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Оновлений Державний реєстр опублікований на вебпорталі ДПС України.

Кому потрібні РРО та ПРРО?

Для ФОП з 2022 року РРО або ПРРО потрібні всім підприємцям спрощеної системи оподаткування, для проведення будь-яких розрахункових операцій готівкою або карткою.

За яких умов можна не застосовувати РРО?

Дозволяється для таких операцій :

- Переказ коштів за товар з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, тобто без застосування платіжних карток.

- Зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця в касі банку.

- Зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця з використанням сервісів самообслуговування.

Спеціаліст нагадав, що 1 січня 2024 року введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи, яка передбачена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873

 Також Тарас Чорний розповів платникам податків про основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року та заходів ДПС із ïї впровадження, підвищення рівня добровільної сплати податків та податкової культури в суспільстві.