З метою забезпечення об’єктивного інформування платників податків та проведення роз’яснювальної роботи про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс - ризиками) , функціонування Електронного кабінету платника, надання згоди на отримання документів через Електронний кабінет, декларування громадянами доходів начальником ДПІ Петром Шотом 12.12.2024 року було проведено роз’яснення з платниками податків.
В Україні стартував експериментальний проект, спрямований на вдосконалення управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками), який координується Міністерством фінансів України. Основною метою проекту є підвищення рівня дотримання податкових обов'язків платниками податків за допомогою інноваційного підходу на основі оцінки ризиків. Даний проект регламентується Постановою Кабінету Міністрів України №854 від 24 липня 2024 року.
Основною метою запровадження цього експериментального проекту є створення прозорої системи управління податковими ризиками, яка дозволить підвищити податкову дисципліну та забезпечити належне виконання обов'язків платниками податків.
Цей проект є важливим кроком на шляху до вдосконалення податкової системи України, забезпечуючи більшу прозорість та відповідальність у взаємодії між платниками податків та податковими органами.
Докладніше про проект можна дізнатися на сайті: https://tax.gov.ua/
Вищезазначений проєкт передбачає автоматичний аналіз даних, виявлення ризиків , мінімізація втручання,план дій.
До переваг проєкту відносять:
Прозорість і передбачуваність. Платники податків чітко розуміють, за якими критеріями їх оцінюють, і можуть самі працювати над зменшенням ризиків.
Менше перевірок. Система автоматично визначає лише тих, хто має ризики, тому для багатьох бізнесів перевірки можуть стати рідкісними або взагалі зникнути.
Чесні правила для всіх. Усі підприємства оцінюються за одними і тими ж стандартами, що робить процес управління податками більш справедливим.
Одним із важливих завдань Державної податкової служби України є забезпечення зручного,швидкого та надійного обміну інформацією між платником та контролюючим органом,для цього функціонує інформаційно-телекомунікаційна система «Електронний кабінет».
Електронний кабінет – це найбільш популярний сервіс ДПС, який є захищеним та безпечним електронним сервісом.
Впровадження інформаційних технологій дає змогу зберегти час для бізнесу та здійснити спілкування з податковою службою комфортно.
Сьогодні у платників, завдяки функціонуванню Електронного кабінету, є можливість отримати всю необхідну інформацію, довідки, консультації, подати звітність до податкових органів.
Електронний кабінет відкриває перед платниками ряд можливостей. Це і сплата податків, і подання звітності, і подання заяв та декларацій в режимі онлайн. Сервіс знаходиться у відкритому доступі, його легко знайти за допомогою пошукових систем, зазначивши в пошуковому рядку «Електронний кабінет ДПС», або перейти за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua./
Також в ході заходу платників було проінформовано про мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС . Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS!
«Моя податкова» - простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем.
Для здійснення листування з податковими органами в електронній формі потрібно надіслати контролюючому органу через Електронний кабінет «Заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет»(J/F1391602).
Для подання даної Заяви необхідно:
1. Увійти до приватної частини Електронного кабінету
2. Обрати режим «Ведення звітності» та натиснути «Створити».
Обрати рік,місяць у якому формується та подається заява та тип звітності
(J(F)13 Запити).
Зі списку документів обрати форму заяви »(J/F1391602-
Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет) та заповнити форму документа,при цьому реєстраційні дані заповнюються автоматично,необхідно вказати лише електронну адресу. Після успішного заповнення перевірити наявність та правильність полів заяви,зберегти, підписати та відправити документ до контролюючого органу.