З 01 серпня 2020 р. закон дозволяє користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, ком’ютер, яка дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ.
Щоб почати працювати з програмним РРО потрібно:
-
Смартфон, планшет або комп’ютер;
-
Доступ до інтернету;
-
КЕП (кваліфікований електронний підпис);
-
Власне програмний РРО, наприклад Cashalot або COTA Каса
Як працювати з програмним РРО (П-РРО)
Крок 1. Оберіть програмне забезпечення, наприклад Cashalot (Кашалот) або COTA Каса.
Крок 2. Отримайте кваліфікований електронний підпис (КЕП) для відповідальної особи, щоб підписувати (завіряти) фіскальний чек ПРРО.
Зареєструйте касира на фіскальному сервері, відправивши Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форми J1391801 / F1391801) через Єдине вікно подання електронної звітності або через М.Е.Doc
До відома! Фіскальний чек ПРРО можна завірити також електронною печаткою суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО.
Крок 3. Зареєструйте господарську одиницю, де буде використовуватися ПРРО. Для цього подайте форму №20-ОПП
До відома! Господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються полуги та здійснюються розрахункові операції.
Крок 4. Зареєструйте каси ( у кількості, яка Вам потрібна) на фіскальному сервері.
Подайте Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (форми J1316602/ F1316602)Для кожного ПРРО подається окрема заява.
Після чого фіскальний сервер ДПС присвоює йому фіскальний номер ПРРО, із внесенням даних до реєстру ПРРО. Дата формування фіскального номера ПРРО і буде датою його реєстрації.
От і все. Розпочати роботу з ПРРО – швидко та просто !!!