Головне управління ДПС
у Львівській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи може ФОП скористатись податковою соціальною пільгою?

опубліковано 20 січня 2021 о 11:19

ПСП не може бути застосована до доходів підприємця, інших доходів, відмінних від заробітної плати.

У випадку, якщо фізична особа – підприємець є одночасно найманим працівником, то до зарплатних доходів можна застосувати ПСП за місцем праці.

З 1 січня 2021 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2270 гривень.

Відповідно розмір податкової соціальної пільги у 2021 році складе 1135 грн (50% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня).

Для окремих категорій працівників статтею 169 ПКУ встановлено підвищений розмір ПСП (100%, 150% та 200%).

ПСП застосовують до доходу, якщо він не перевищує прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 і округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Граничний дохід для застосування ПСП в 2021 році складає: 2270 грн х 1,4 = 3180 грн.