Головне управління ДПС
у Львівській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Розрахунки за допомогою корпоративної картки: чи потрібні касові документи?

опубліковано 27 вересня 2021 о 09:46

Довірені особи, які отримали готівку з поточного рахунку суб’єкта господарювання із застосуванням корпоративного ЕПЗ або особистого ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі (п. 20 розділу ІІ Положення №148).

В той же час, такі особи мають подати звіт про використання готівки разом із підтвердними документами, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

А як немає каси, то відсутні і підстави для виникнення необхідності оформлювати касові документи. Єдине «але» може виникнути у тому випадку, якщо працівник забажає зняту за допомогою корпоративної картки суму готівки повернути в касу підприємства (а не на рахунок) – в такому випадку таке оприбуткування вже слід буде оформити прибутковим касовим ордером.

Крім того, якщо працівник розраховується корпоративною карткою безпосередньо в магазині, готелі або при придбанні квитків, то готівкових операцій у нього не виникає – це все безготівкова форма розрахунків.

Отже, операції підзвітної особи, яка використовує корпоративну картку без одержання за її допомогою готівкових коштів (наприклад розрахунок через POS-термінал), не супроводжуються прийманням або видачою готівки в/з каси підприємства, а тому не підлягають оформленню прибутковими та видатковими касовими ордерами, та не повинні відображатись в касовій книзі.

Разом з цим, за умови, що готівкові операції підзвітною особою не проводяться, операції проведенні у безготівковій формі з використанням корпоративного ЕПЗ, не потребують відображення в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 30 (субрахунку 301). Рух коштів при використанні корпоративних карток оформлюється із застосуванням рахунку 31 «Рахунки в банках», зокрема субрахунків 311 «Поточні рахунки в національній валюті» або 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті».

Детальніше  ІПК ДПС від 03.08.2021 р. №2933/ІПК/99-00-07-05-01-06