Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбулася телефонна «гаряча лінія» з питань реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій приватними підприємцями

опубліковано 22 лютого 2022 о 15:53

На запитання платників податків відповідав начальник відділу фактичних перевірок ГУ ДПС у Львівській області Андрій Вегера.

Які очікування  від майже тотального обов’язкового застосування РРО приватними підприємцями?

Насамперед, дані заходи сприятимуть підвищенню загального рівня податкової культури та захисту споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних реєстраторів розрахункових операцій як альтернативи класичним РРО. Так, функцію програмного РРО може виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон, тощо), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

До прикладу, якщо у вас невеликий магазин чи кафе або салон краси, відповідно вам не потрібна дорога та складна техніка, у цьому випадку ви можете скористатись програмним РРО і видавати чек просто з вашого смартфона за допомогою QR-коду або надсилати на електронну адресу покупця.

У яких випадках діє звільнення на застосування РРО на території сіл?

Окрім роздрібної торгівлі в селах, додатково внесено дану пільгу і для селищ. Відповідні зміни внесено до постанови Про забезпечення реалізації статті 10 закону України Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 23 серпня 2000 року №1336.

Виключення не застосовуються, якщо:

  • одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції;
  • одночасно здійснюється дистанційна торгівля;
  • сільською радою ухвалене рішення про обов’язкове застосування РРО.

Додатково нагадуємо, що з 1 січня 2022 року залишаються повністю захищені від використання РРО/ПРРО лише ФОПи 1-ї групи

Чи є зміни для підприємців в порядку податкової звітності після встановлення РРО?

Так, у ФОПів, які почнуть застосовувати РРО/ПРРО, з’явиться новий різновид РРО-звітності. Але це автоматичні звіти, що формуються за допомогою РРО/ПРРО та передаються до податкової онлайн. Жодні нові звіти заповнювати та надавати до податкової не потрібно – усе відбувається автоматично під час роботи з  РРО/ПРРО.

Чи дійсно всі підприємці, які мають РРО чи ПРРО, будуть зобов’язані вести облік товарних запасів?

Ні, не всі. Діючий Наказ лише регламентує правила для тих ФОПів, які дійсно зобов’язані вести цей облік. А зобов’язані далеко не всі. Вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ.

Звісно, є виключення із цього правила. Якщо ви на єдиному податку, але проводите реалізацію технічно складних побутових приладів, чи лікарських засобів, товарів медичного призначення, ювелірних виробів чи виробів з дорогоцінного каміння та металів. Тоді вам потрібно вести облік товарних запасів.